2023. szeptember 29.

Szúnyogok más szemmel: Tudományos kutatások és új technológiák

Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont (7624 Pécs, Ifjúság útja 20.)

16:30-17:00 | 7 szabad hely

Tudta, hogy az állatvilágban a szúnyogok követelik a legtöbb emberáldozatot? És azt, hogy léteznek árvaszúnyogok, lószúnyogok, de ők teljesen ártalmatlanok? És azt, hogy a tigrisszúnyog inkább egy zebrára hasonlít, mint egy tigrisre? Vagy hogy egy mobil applikáción keresztül bárki segítheti a kutatók munkáját? A programon (majdnem) minden elhangzik, amit a szúnyogokról tudni érdemes! Általános ismertető, tények és tévhitek tisztázása a szúnyogok életmódjáról, táplálkozásukról, fejlődésükről, ökoszisztémában betöltött szerepükről, az általuk terjesztett betegségek jelentőségéről hazánkban: kutatás, prevenció, tudósok a frontvonalban.

Regisztrációköteles program

Lejárt a regisztrációs határidő: 2023. szeptember 29., 10:00

Helyszín

Pécsi Tudományegyetem Szentágothai János Kutatóközpont

7624 Pécs, Ifjúság útja 20.

Google Térkép

A104