2023. szeptember 29.

Régészet a talpunk alatt - és mellett

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (7624 Pécs, Rókus u. 2.)

17:00-20:00

Ki ne látta volna a világhírű Indiana Jones filmeket? Ki ne ábrándozott volna arról gyerekként, hogy kincsek nyomába ered, és különböző kalandokat él át? A valóságban a régészet egy kicsit másképp fest. Na nem olyan unalmas, mint ahogyan azt elsőre gondolnánk! Nem csak a dohos múzeumok halványan megvilágított üvegvitrinjeiben álldogáló agyagedényeket és unalmas történelmi tényeket takar ez a tudomány. Interaktív programunk keretében ezt kívánjuk bebizonyítani igazi régészeti leletanyagok, és izgalmas történetek segítségével!

Az interaktív foglalkozás 17:00 órától egészen 20:00-ig várja a régészet iránt érdeklődőket, akár rövidebb, akár hosszabb időre is.

Helyszín

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar