2024. szeptember 27.

Kínai kulturális interaktív és kézműves foglalkozások

Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar (7621 Pécs, Mária u. 5-7.)

A pécsi Konfuciusz Intézet számos színes és izgalmas programmal várja a látogatókat.

- Megnyílik az intézet ruhatára, fel lehet majd próbálni különféle kínai viseleteket, mint a hanfu vagy a qipao. Ha fotózkodnál, akkor abban is segítünk.

- Kínai papírkivágás egyszerűbb és bonyolultabb mintákkal, hogy mindenki megtalálja a megfelelő mértékű kihívást.

- Kínai papírlámpás készítés, kötődve a közeli őszközép ünnepséghez

- A kínai írásjegyek iránt érdeklődők megismerkedhetnek a kínai kalligráfiával, ecsettel és tintával megfesteni az írásjegyeket. Kínai oktatóink kínai nevet is adnak, amit aztán együtt lefesthettek.

- Szabadtéren a belső udvarban tollasfoci és szalagsárkány várja az ügyességi programok iránt érdeklődőket.

- Kínai társasjátékokkal, a go-val és a mahjonggal lehet majd szabadon játszani.

Pécsi Tudományegyetem Egészségtudományi Kar

7621 Pécs, Mária u. 5-7.