Kilépés a munka világába - Miről árulkodik a Diplomás Pályakövető Rendszer

Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar (7622 Pécs, Rákóczi út 80.)

A felsőoktatásban továbbtanuló fiatalok azzal a reménnyel választják ezt az utat, hogy a sok éven át tartó tanulás fáradtságos munkájával megszerzett diplomájukkal sikeresebben találjanak nagyobb hozzáadott értékű munkahelyet, vagy saját vállalkozásba fogjanak. Az oklevelek megszerzése után azonban jelentős stresszt okoz számukra a munkaerő piacon való eligazodás. Számos kérdésük merül fel, amelyre keresik a választ, de a családtagokon és ismerőseiken keresztül érkező információk csak egy szűkített mintát mutatnak. Ennek megoldására indult el a Diplomás Pályakövető Rendszer (DPR), és ezen belül a PTE-n végzett felmérés-sorozat, illetve az Adminisztratív Adatbázisok Egyesítése (AAE) is, amely a DPR adatösszekapcsolásokon és azok megfelelő interpretálásán és használatán alapuló modulja. A workshop során áttekintjük a DPR és az AAE rendszerét, céljait, működési terét, a legfőbb PTE-s eredményeket. Bemutatjuk azokat a lehetőségeket is, amelyeken keresztül az adatok hozzáférhetők bárki számára. Így sok kétség oszlatható el, valamint kérdés válaszolható meg a pályaválasztással kapcsolatban.

Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar

7622 Pécs, Rákóczi út 80.

Dr. Sipos Norbert

Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar