Johnny Depp vs Amber Heard

Depp VS Heard, ahogy a médiából legjobban ismerhetjük. Egy ügy, ami mindenkit érdekelt, amelyet mindenki végig tudott követni élőben a tárgyalóteremből, amiben még a TikTok is bizonyítékot szolgáltatott. Talán az évszázad legismertebb és a legnagyobb médiavisszhangot kapott perének bemutatása. Úgy gondolom ez nem csak egy per volt és lesz a történelem során, hanem egy mozgalom és egy sztereotípia vége is. Álláspontom szerint ennek az ügynek a jövőre nézve sokkal komolyabb következményei lesznek, mint amit a média kommunikál. Ez nem csak egy per, ami azért lett szenzáció, mert két ismert színész szerepel benne, hanem a férfi és női szerepek teljes eltolódásának megváltozásához is vezethet. Nem mindig a férfi az elkövető és a nő az áldozat. Számos olyan érdekesség és különlegességet tudunk kiragadni ebben az ügyben, amit egyszerre emberi és jogi oldalról érdemes vizsgálni és bemutatni. Egy interaktív előadás keretében elemzem a per legérdekesebb részleteit, amelyben a közöséget is szeretném aktívan bevonni. Kiemelten foglalkozom az Amber Heard által elkövetett hibákkal az eljárás során, amelyek per végkimenetelét döntően befolyásolták és a per eredményének jövőbeli hatásaival is foglalkozom.

II. emelet - Holub József előadó

dr Bendes Ákos