2023. szeptember 29.

Hogyan alakulnak ki a fóbiák? - A félelemelsajátítás rögös útjai

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.)

17:00-18:00

Már a születés pillanatától kezdve félünk bizonyos dolgoktól vagy félelmeinkre csak fejlődésünk során teszünk szert? Hogyan alakulnak ki a félelmek és a fóbiák? Az előadás során ilyen és hasonló kérdésekre keressük a választ. Röviden bemutatom, hogy miért jobb félni, mint megijedni. Körüljárom, hogy általában milyen dolgokkal kapcsolatosan alakulnak ki fóbiák. És természetesen részletesen végigvesszük, hogy milyen különböző módokon alakulhatnak ezek ki. Mennyire számít egy korábbi személyes tapasztalat? Ha az erdőben sétálva valaki halálra rémül egy béka láttán, annak milyen következménye lehet rám nézve? Gyere és tudd meg!

Helyszín

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

7624 Pécs, Ifjúság útja 6.

Google Térkép

B/407