2024. szeptember 27.

Disz-Komfort - Érzékenyítő játék nyomozással egybekötve

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.)

A játék célja a játék résztvevőinek megismertetése a különböző mentális és tanulási nehézségekkel, problémákkal. Mindennek szakmódszertani alapját a szerepjáték adja, egy bűnügyi szabadulószoba képében. A játékosok feladványok és fejtörők adta problémák megoldása során tapasztalhatják meg egy szeletét annak, hogy mit is jelenthet a mindennapokban az ADHD, diszlexia, diszkalkulia, és még sok más. Így a játék során a résztvevőknek lehetőségük nyílik kipróbálni magukat, nem csak kotnyeles detektívként, hanem depresszióval, ADHD-val, szorongással, diszlexiával, és még sok mással élő személyekként is, ezáltal árnyaltabb képet kapva ezekről, a megjelenésükről, illetve helyén kezelésükről.

Sajnos nincs több szabad hely a programra.

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

A434 (H előadó)