Szervező egységek

A jogi kar a Pécsi Tudományegyetem legrégebbi fakultása, amely tiszteli és őrzi az 1367-es alapítású egyetem és a pécsi jogászképzés tradícióit. Megőrizve hagyományait, olyan korszerű intézménnyé vált, amely - megtartva a képzés, oktatás és kutatás kiemelt szerepét - elméleti alapossággal, azonnal hasznosítható gyakorlati tudással indítja útjára a fiatal jogász nemzedéket, akik szakterületükön, akár idegen nyelven is kiemelkedőt alkothatnak.

Kutatási eredményeivel nem csak a hazai, hanem a nemzetközi tudományos mezőnyben is azonnal válaszolni szándékozik a gyorsan változó környezetünk kérdéseire.