Különleges magyar életutak a Francia Idegenlégióban

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar (7624 Pécs, Ifjúság útja 6.)

A Francia Idegenlégióban 1831-es megalakulása óta több ezer magyar állampolgár teljesített szolgálatot, de tudományos igényű vizsgálatukra ezidáig – néhány esettanulmányt leszámítva – nem került sor. Az előadás célja a történeti háttér rövid felvázolása után néhány olyan magyar légiós életútjának bemutatása, akik az átlagostól eltérő karriert futottak be katonai (és esetleg polgári) pályafutásuk során, ezért minden bizonnyal a nagyközönség számára is érdekesek lehetnek. Az előadásban bemutatott légiósok a két világháborúban, illetve tágabb értelemben azok időszakában teljesítettek szolgálatot, így történetükön keresztül Franciaország 20. századi hadtörténelmébe is bepillantást nyer a hallgatóság.

Pécsi Tudományegyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar

B épület 404.